Elbise Dolabı

Giysi dolabı

Bu sayfada Giysi dolabı nedir Giysi dolabı ne demek Giysi dolabı ile ilgili sözler cümleler bulmaca kısaca Giysi dolabı anlamı tanımı açılımı Giysi dolabı hakkında bilgiler resimleri Giysi dolabı sözleri yazıları kelimesinin sözlük anlamı nedir almanca ingilizce türkçe çevirisini bulabilirsiniz.

Giysi dolabı nedir, Giysi dolabı ne demek

  • Giysilerin düzenli bir biçimde saklanmasını ve kullanmak istendiğinde kolay ulaşılmasını sağlayacak biçimde yapılmış dolap.

Giysi dolabı anlamı, kısaca tanımı:

Giysi : Her türlü giyim eşyası, giyecek, elbise, kıyafet, esvap, libas, urba.

Düzenli : Düzeni olan, yerli yerinde, kararlı, tertipli, muntazam. Sistemli, nizamlı, metodik.

Biçim : Yakışık alan şekil, uygun şekil. Bir nesnenin dış çizgileri bakımından niteliği, dıştan görünüşü, şekil, eşkâl. Sanat ve edebiyat eserlerinde dış görünüş, form. Şiirlerin kuruluş ve uyak düzenlerine göre olan dış görünüşü, şekil. Disket vb.nin bilgisayarda kullanılabilir durumu. Yazı ve simgelerin bilgisayarda kullanılmaya elverişli çerçevesi, düzeni, format. Biçme işi. Tarz. Herhangi bir şeyin benzeri.

Saklanma : Saklanmak işi.

Kullanmak : İşletmek, değerlendirmek. Araç veya aleti işletmek, yönetmek. Giymek, takmak. Bir şeyden belli bir amaçla yararlanmak. Kelimeyi yazmak, söylemek. Bir kimseyi bir hizmette bulundurmak, çalıştırmak. Harcamak, sarf etmek. Amacına ulaşmak için birinden veya bir şeyden yararlanmak, onu amacına alet etmek, sömürmek, istismar etmek. Sigara, içki vb. şeylere alışmış olmak, içmek. Bir şeyin gereklerini yerine getirmek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir